Celem akcji jest zwiększenie świadomości pieszych i rowerzystów o konieczności stosowania elementów odblaskowych oraz oświetlenia.  Takich akcji jest wiele, ale na ulicach wciąż zdarzają się „niewidzialni” rowerzyści i piesi. Dla tego, poza działaniami informacyjnymi, chcemy dotrzeć wprost do osób, które jeżdżą na rowerze bez oświetlenia. W tym celu będziemy takim osobom wręczać lampki a właściwie montować na rowerze. Jesteśmy przekonani, że taka forma działania pozwoli uniknąć wielu wypadków.

W tym roku nasza akcja będzie przeprowadzona w 10 miastach województwa śląskiego. Byliśmy już w Częstochowie.

Akcja odbędzie się w Myszkowie między 24 a 28 lipca, a między 31 lipca i 6 sierpnia w Lublińcu.

W 2016 roku rowerzyści uczestniczyli w 4737 wypadkach drogowych, w których zginęło 271 rowerzystów, a rany odniosło 4298 osób. Rowerzyści przyczynili się do powstania 1778 z powyższych wypadków. Dzięki akcji wiele osób bezpiecznie dotrze do celu!

Dla tych, którzy już jeżdżą bezpiecznie mamy mini konkurs fotograficzny. Wystarczy wysłać na adres konkurs@ratownik.pro zdjęcie pokazujące jak bezpiecznie jeździcie na rowerze. Z nadesłanych zdjęć wybrane zostanie  kilka najciekawszych i zostaną zamieszczone na stronie. Autorom wybranych zdjęć zostanie wysłana koszulka lub kubek.

Akcja jest organizowana przez Fundację Ratownik.pro.