Szpital Powiatowy w Myszkowie dysponuje nowym wysokospecjalistycznym tomografem, urządzeniem bardzo nowoczesnym, które m.in. pozwala na znaczny wzrost liczby wykonywanych badań. Zakup sprzętu był dofinansowany ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.yes

Tomograf funkcjonuje już od końca grudnia. Jest to sprzęt 40-rzędowy, w odróżnieniu od dotychczas działającego tomografu 6-rzędowego. Oznacza to znaczne poszerzenie wachlarza świadczeń. W ciągu miesiąca sprzęt potwierdził swoje ogromne możliwości. 

Nowe urządzenie jest gotowe do pracy przez 24 godziny na dobę i pozwala przede wszystkim wykonywać zaawansowane badania naczyniowe znacznie szybciej w porównaniu z poprzednim tomografem. Dzięki temu w krótszym czasie można przebadać większą ilość osób.

Dzięki pozyskaniu tomografu Szpital zrobił kolejny znaczący krok w poprawie jakości świadczonych usług. Wzrosła ilość precyzyjnych badań naczyniowych, a co za tym idzie, poprawiliśmy funkcjonowanie wydziałów SP ZOZ. W ocenie pracowników poprawiła się jakość badań. Zachęcamy wszystkich pacjentów z naszego powiatu i okolic do korzystania z tego bardzo nowoczesnego sprzętu, zapewniając pełen profesjonalizm i doskonałą jakość usług medycznych – mówi Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Myszkowie Adam Miśkiewicz.

Tomograf został zakupiony w ramach dofinansowania ze środków, które Powiat Myszkowski otrzymał jako pomoc z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, co stanowi wymierny efekt wsparcia Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej.

Jak zaznacza Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk, środki te są ważną pomocą, która służy także realizacji inwestycji drogowych i kontynuacji polityki inwestycyjnej Powiatu Myszkowskiego.

Nowy tomograf w myszkowskim Szpitalu Powiatowym to kolejne urządzenie, które poprawia wyposażenie jednostki i stawia ją w rzędzie placówek o wysokim standardzie usług.